Powrót

CERT PSE wśród najlepszych w Europie

30 stycznia 2020, 13:51

CERT PSE wśród najlepszych w Europie
Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT) Polskich Sieci Elektroenergetycznych dołączył do elitarnego grona certyfikowanych członków międzynarodowej organizacji Trusted Introducer, która zrzesza najlepsze CERT-y w Europie. W Polsce taki status mają tylko trzy inne zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo systemów informatycznych. To potwierdza, że CERT PSE jest wiarygodnym i profesjonalnym partnerem w obszarze cyberbezpieczeństwa.

CERT w PSE istnieje od 2016 roku. Przez całą dobę czuwa nad bezpieczeństwem systemów kluczowych dla funkcjonowania krajowego systemu elektroenergetycznego i reaguje na incydenty mogące zakłócić ich pracę.

W 2017 roku CERT PSE uzyskał akredytację w organizacji TI. 28 stycznia 2020 roku, po wielomiesięcznym procesie testów, zespół uzyskał status certyfikowanego członka, co potwierdza najwyższe standardy pracy CERT PSE. Pozwala to również na jeszcze efektywniejszą współpracę z partnerami z Europy i wymianę informacji, która jest kluczowa dla zapewnienia skutecznej obrony przed incydentami komputerowymi.

Więcej informacji o certyfikacie CERT PSE można przeczytać na stronie Trusted Introducer.