Powrót

Cybersecurity Conference for the Energy Sector 2022

30 maja 2022, 14:51

Cybersecurity Conference for the Energy Sector 2022
Polskie Sieci Elektroenergetyczne już po raz trzeci organizują międzynarodową konferencję Cybersecurity Conference for the Energy Sector (CC4ES), w całości poświęconą cyberbezpieczeństwu w sektorze energetycznym oraz sektorom z nim powiązanym.

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2022 roku w Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. Część aktywności będzie dostępna również online.

Celem konferencji jest przedstawienie wyników badań, najlepszych praktyk i aktualnych trendów w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałaniu atakom w sektorze energetycznym oraz przećwiczenie praktycznych rozwiązań technicznych.

Podczas konferencji uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zakresu ochrony systemów przemysłowych, testów penetracyjnych ICS, informatyki śledczej i analizy zagrożeń dla systemów przemysłowych. Światowej klasy eksperci i praktycy omówią obecną sytuację na świecie i w Polsce oraz przedstawiają najskuteczniejsze rozwiązania do zapobiegania i przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Ponadto odbędą się ćwiczenia praktyczne SANS Grid NetWars, które umożliwią zespołom ds. cyberbezpieczeństwa opanowanie umiejętności, dzięki którym będą w stanie ulepszyć metody obrony w zakresie technologii operacyjnych (OT) i informatycznych (IT) w czasie rzeczywistym.

Prelegentami będą między innymi:

  • Tim Conway - dyrektor techniczny w SANS,
  • Curtis St. Michel – kierownik techniczny Cybercore Integration Center, Idaho National Laboratory,
  • Dieter Sarrazyn – konsultant ds. bezpieczeństwa systemów SCADA/ICS/OT, Secudea,
  • Samuel Linares – dyrektor zarządzający w Global Industry X, Renewables and Europe Industry X & OT Lead Security w Accenture, niezależny ewaluator dla Komisji Europejskiej i Ekspert CIIP w ENISA,
  • Dan Noyes – MBA, CISSP, PMP, kierownik ds. Programu Zagrożeń Cybernetycznych w Departamencie Energii OT w Biurze ds. Rozwoju i Szkolenia Sił Zbrojnych w Idaho National Laboratory.

Rejestracja na konferencję, pełna agenda oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie: https://cc4es.pl/pl