Powrót

Polskie Sieci Elektroenergetyczne nowym partnerem Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie

4 stycznia 2019, 11:27

Polskie Sieci Elektroenergetyczne nowym partnerem Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie
Szkoła Podstawowa nr 20 w Jaworznie ma nowego partnera. Są nim Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Operator systemu przesyłowego w Polsce ufundował 24 komputery do szkolnej pracowni informatycznej. Skorzysta z nich ponad 290 uczniów z klas I-VIII.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 w Jaworznie PSE zaangażowały się w projekt modernizacji pracowni komputerowej. Na potrzeby szkoły kupiono 24 komputery PC wraz z  monitorami. Nowo zakupiony sprzęt to cenne narzędzie w procesie nauczania, niezbędne dla  przygotowania dzieci i młodzieży do korzystania z zasobów Internetu i poznawania nowych technologii. Poza zajęciami z informatyki, pomoże on także w uatrakcyjnieniu innych lekcji prowadzonych przez nauczycieli. Co ważne, wykorzystanie komputerów zapewni dobre warunki do rozwoju nie tylko najmłodszych mieszkańców dzielnicy Byczyna. To także szansa na realizację projektów pozalekcyjnych dla dorosłych jaworznian w różnym wieku i reprezentujących różne grupy zawodowe.

Działania społeczne na rzecz Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie objęły także akcję informacyjno-edukacyjną dotyczącą działalności operatora systemu przesyłowego. PSE przygotowały dla uczniów specjalną animację poświęconą procesowi powstawania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Dodatkowo zespół CERT PSE - jednostka spółki odpowiedzialna za reagowanie na zagrożenia w cyberprzestrzeni, z myślą o podopiecznych szkoły opracowała specjalną kartę dotyczącą bezpiecznych zachowań w sieci.

Truizmem jest stwierdzenie, iż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będą wyglądały zawody w przyszłości. Ale mamy obowiązek przygotować dzieci tak, by jak najlepiej odnalazły się w realiach coraz bardziej zmiennej rzeczywistości. Cyfrowy świat stał się wszechobecny – od elektroniki osobistej po metropolie w stylu smart city. A im wcześniejsza nauka obsługi Internetu, popularnych programów codziennego użytku oraz zasad bezpiecznego przebywania online, tym większa elastyczność i wszechstronność młodych ludzi, pożądana przecież nie tylko pod kątem przyszłej konkurencyjności na rynku pracy. Mamy kolejny przykład, iż w Jaworznie cały czas myślimy o następnych pokoleniach i chcemy im zagwarantować możliwie jak najlepsze przygotowanie do samodzielnego życia – mówi Łukasz Kolarczyk, Pełnomocnik Prezydenta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Dzięki PSE staliśmy się nowocześniejszą szkołą. Komputery, które otrzymaliśmy od tej firmy, sprawiły, że zajęcia z wielu przedmiotów, w tym przede wszystkim z informatyki, stały się jeszcze ciekawsze. Cenimy sobie tę współpracę. Firma prowadzi działalność na terenie naszej dzielnicy i jako odpowiedzialny społecznie podmiot, troszczy się o społeczność lokalną, a zwłaszcza szkołę. Mamy nadzieję na kolejne inicjatywy – mówi Katarzyna Gniadek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie.

Dokumenty do pobrania: