Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE z zieloną kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

16 listopada 2023, 15:08

PSE z zieloną kartą Lidera Bezpiecznej Pracy
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymały zieloną kartę Lidera Bezpiecznej Pracy w ramach Forum Liderów, inicjatywy zorganizowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Zielona karta potwierdza obowiązywanie w PSE najwyższych standardów dotyczących BHP.

Wyróżnienie wręczono w czasie Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, która odbyła się 15 i 16 listopada w miejscowości Gniew. - W PSE wyznajemy zasadę „przestrzegam zasad, bo chcę”. Znacznie wykracza to poza spełnienie obowiązujących przepisów, norm i wewnętrznych procedur – mówi Danuta Wiss, dyrektor Biura Zarządzania Środowiskiem Pracy w PSE.

Dbanie o szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest dla nas kluczową częścią kultury korporacyjnej, a pracownicy są zaangażowani w doskonalenie tego obszaru. Zielona karta jest ważnym wyróżnieniem i zachętą do dalszego ulepszania rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa pracy – dodaje.

Zielona karta obowiązuje przez dwa lata, po których spółka będzie mogła ubiegać się o kolejne poziomy: srebrny i złoty.

W czasie konferencji dyr Danuta Wiss wzięła udział w panelu „Cyfryzacja pracy a bezpieczeństwo i higiena pracy”, w czasie której dyskutanci ocenili wpływ nowych technologii na BHP.

PSE realizują obecnie największy program inwestycyjny w swojej historii, który przewiduje do 2036 budowę m.in. ponad 5000 km nowych linii 400 kV i 27 stacji. Spółka zarządza także prawie 16 tys. km linii najwyższych napięć i 110 stacji. Taka skala działalności wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo wykonawców prac budowlanych i eksploatacyjnych, dlatego spółka od lat stosuje system zarządzania HSEQ (Health, Safety, Environment, Quality – Zdrowie, Bezpieczeństwo, Środowisko, Jakość), który pozwala na całościowe podejście do tych zagadnień. Więcej o HSEQ oraz podejściu PSE do bezpieczeństwa pracy można posłuchać w podkaście „Pod Najwyższym Napięciem” z udziałem Danuty Wiss, dyrektor Biura Zarządzania Środowiskiem Pracy