"Pod najwyższym napięciem" - podcast

Jak działa KSE i kim są ludzie, którzy dbają o jego bezpieczeństwo? Można się tego dowiedzieć z podcastu "Pod najwyższym napięciem", realizowanego przez PSE we współpracy z portalem WysokieNapiecie.

Podcast "Pod Najwyższym Napięciem" ma charakter edukacyjny, a przedstawiane w nim opinie ekspertów PSE nie są oficjalnym stanowiskiem spółki. Uwagi, pytania i propozycje tematów kolejnych odcinków mogą Państwo zgłaszać pod adresem maciej.wapinski@pse.pl.Pod Najwyższym Napięciem, odcinek 1: Marek Kornicki o pracy systemu elektroenergetycznego

Czym jest Krajowa Dyspozycja Mocy, dlaczego znajduje się głęboko pod ziemią i jak zostać jej pracownikiem? Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka podcastu Polskich Sieci Elektroenergetycznych #PodNajwyzszymNapieciem, realizowanego we współpracy z dziennikarzami portalu WysokieNapięcie.pl. O pracy dyspozytorów i zarządzaniu systemem elektroenergetycznym kraju opowiedział Marek Kornicki, dyrektor Krajowej Dyspozycji Mocy.


 

Pod Najwyższym Napięciem, odcinek 2: Konrad Purchała o europejskim rynku energii elektrycznej

Jak fizyka wpływa na kształt rynku, do czego służą przesuwniki fazowe i dlaczego łączy się systemy elektroenergetyczne różnych krajów? Zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka podcastu Polskich Sieci Elektroenergetycznych z serii "Pod Najwyższym Napięciem, realizowanego we współpracy z dziennikarzami portalu WysokieNapięcie.pl. O zawiłościach europejskiego rynku energii opowiedział Konrad Purchała, dyrektor Departamentu Zarządzania Systemem w PSE.