Powrót

Spotkanie poświęcone omówieniu zadań w zakresie odbudowy, wynikających z dokumentu "Plan testów"

6 listopada 2020, 10:04

Spotkanie poświęcone omówieniu zadań w zakresie odbudowy, wynikających z dokumentu "Plan testów"
PSE S.A. serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone omówieniu zadań OSD, Właścicieli SGU oraz dostawców usług w zakresie odbudowy, wynikających z dokumentu "Plan testów" w zakresie dotyczącym testów modułów wytwarzania energii. Spotkanie w formie warsztatów odbędzie się w dniu 13 listopada 2020 r. w godzinach 11:00 – 12:30 w formie on-line.

"Plan testów" został opracowany przez PSE S.A. na podstawie art. 43. ust 2 w związku z art. 4 ust. 2 lit. g, Rozporządzenia Komisji (UE) 2017/2196 z dnia 24 listopada 2017 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący stanu zagrożenia i stanu odbudowy systemów elektroenergetycznych (NC ER). Celem dokumentu jest określenie, które urządzenia i zdolności wytwórcze istotne z punktu widzenia Planu obrony systemu i Planu odbudowy wymagają objęcia testami, zgodnie z wymogami ustanowionymi w art. 44 – 49 NC ER. Przywołany dokument po przeprowadzeniu publicznych konsultacji z udziałem wszystkich zainteresowanych stron został przedstawiony do zatwierdzenia Prezesowi URE. Prezes URE decyzją z dnia 11 sierpnia 2020 r. zatwierdził „Plan testów” (https://www.pse.pl/er) i określił datę jego wejścia w życie na 1 listopada 2020 r.

Do udziału w warsztatach zapraszamy przedstawicieli OSD, właścicieli SGU wskazanych w tzw. Wykazie SGU (dokumencie opracowanym na podstawie art. 11 ust 4 lit. c i art. 23 ust. 4 lit c) NC ER i zatwierdzonym przez Prezesa URE) oraz dostawców usług w zakresie odbudowy. Spotkanie poświęcone będzie wyzwaniom jakie stoją  przed użytkownikami systemu elektroenergetycznego w wyniku wejścia w życie „Planu testów”, a w szczególności omówiony zostanie sposób wypełnienia i przekazania do właściwego operatora systemu elektroenergetycznego załącznika 2 „Harmonogram testów” i załącznika 3 „Raport z testów”.

Dokumenty w wersji zatwierdzonej przez Prezesa URE oraz szablony załączników w wersji edytowalnej  PSE S.A. zamieszczają na swojej stronie internetowej w zakładce dotyczącej Kodeksów NC ER w sekcji Plan testów. Prosimy o ich wykorzystanie podczas opracowywania planu testów dla Państwa modułów wytwarzania energii (PGM).

Agenda spotkania:

  1. Powitanie uczestników i wprowadzenie.
  2. Omówienie dokumentu „Plan testów” i wytycznych dla jego realizacji.
  3. Omówienie sposobu wypełniania formularza „Harmonogramu testów” dla PGM wyznaczonych jako SGU.
  4. Omówienie sposobu wypełniania „Raportu z testów”.
  5. Panel pytań i odpowiedzi (około 30 minut).
  6. Pożegnanie i zakończenie spotkania.

Pytania pojawiające się w trakcie spotkania prosimy zadawać poprzez czat. Odpowiedź na nie zostanie udzielona pod koniec spotkania (pkt. 5 agendy).

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu informacyjnym prosimy o zapisy za pośrednictwem formularza. Narzędzie wykorzystywane do wideokonferencji posiada limit 500 użytkowników, decyduje kolejność zgłoszeń.

Nagranie wideo ze spotkania zostanie udostępnione po spotkaniu na kanale PSE w serwisie YouTube (link do opublikowanego spotkania: https://youtu.be/kT52Y-ryL_4).

REJESTRACJA

Rejestracja na spotkanie informacyjne odbywa się poprzez formularz rejestracyjny. W ciągu kilku godzin od rejestracji powinni Państwo otrzymać automatyczną wiadomość z adresu no-reply@clickmeeting.com z linkiem do wydarzenia. Jeśli nie otrzymali Państwo wiadomości należy sprawdzić skrzynkę spam, a w przypadku braku otrzymania wiadomości skontaktować się z organizatorami spotkania (pse@pse.pl).

JAK DOŁĄCZYĆ DO SPOTKANIA

Zaproszenie wraz z instrukcją dołączenia do spotkania otrzymają Państwo automatycznie poprzez e-mail po dokonaniu rejestracji. Aby dołączyć do spotkania należy w dniu spotkania informacyjnego kliknąć w przycisk „dołącz” lub wkleić adres pokoju webinarowego w okno swojej przeglądarki. Zostaną Państwo automatycznie przekierowani na stronę wydarzenia. Po wpisaniu swojego imienia dołączą Państwo do spotkania. Dla zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia, zgodnie z zaleceniami dostawcy, zalecamy korzystanie z najaktualniejszych wersji przeglądarek: Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge (w kolejności od najbardziej polecanej). Więcej informacji jak dołączyć do spotkania znajdą Państwo TUTAJ.

KONTAKT

Pytania organizacyjne prosimy kierować na adres: pse@pse.pl