Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

Kolejna umowa na tzw. negawaty

27 czerwca 2014, 00:00

Kolejna umowa na tzw. negawaty
W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego prowadzonego w trybie negocjacji z ogłoszeniem na zakup usługi "Praca Interwencyjna: Redukcja zapotrzebowania na polecenie OSP" Polskie Sieci Elektroenergetyczne zadecydowały o zawarciu umów na realizację tej usługi - po raz pierwszy z agregatorem – spółką ENSPIRION Sp. z o.o. z Gdańska.

ENSPIRION będzie koordynować redukcję w oparciu o techniczne zasoby 13 firm znajdujących się w różnych obszarach kraju. Agregator w przetargu zadeklarował wolumen redukcji 20 MW – zarówno dla okresu zimowego, jak i dla okresu letniego. Zasady rozliczeń pomiędzy PSE a spółką ENSPIRION uwzględniać będą wyłącznie opłatę za wykorzystanie redukcji.

W wyniku dotychczas przeprowadzonych przetargów, po podpisaniu umowy z ENSPIRION, PSE pozyskają możliwość ograniczenia mocy na poziomie: 45 MW zimą i 50 MW latem.

W ramach konsekwentnie realizowanego przez PSE programu rozwoju usług redukcji zapotrzebowania, kolejne przetargi będą adresowane zarówno do odbiorców przemysłowych, jak i do agregatorów.