Powrót

Prezes PSE-Operator S.A. wyróżniona przez Electric Power Research Institute (EPRI) nagrodą \"Product Championship Award 2006\"

23 lutego 2007, 00:00

Prezes PSE-Operator S.A. wyróżniona przez Electric Power Research Institute (EPRI) nagrodą \"Product Championship Award 2006\"
Uprzejmie informujemy, że Pani Stefania Kasprzyk, Prezes PSE-Operator S.A. została wyróżniona przez Electric Power Research Institute (EPRI)  nagrodą \"Product Championship Award 2006\". Nagroda dla Pani Prezes została przyznana za aktywne poparcie dla wdrażania projektu Szybkiej Symulacji i Modelowania Systemu (T-FSM).

Wyróżnienie to jest znaczące, ponieważ przyznawane jest przez EPRI, ale decyzję o jego przyznaniu podejmują przedsiębiorstwa elektroenergetyczne będące  członkami Instytutu. Przyznawane jest osobom lub przedsiębiorstwom za szczególne osiągnięcia we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań lub naukowych koncepcji powstałych przy udziale EPRI w codziennej praktyce lub strategicznych działaniach przedsiębiorstw elektroenergetycznych.

Fast Simulation and Modelling (FSM) to element programu IntelliGrid, prowadzonego przez instytut badawczy EPRI skierowanego na przekształcenie dzisiejszej infrastruktury elektroenergetycznej w inteligentną infrastrukturę przyszłości, tworzącą system elektroenergetyczny typu \"self-healing\" (system samonaprawiający się).

PSE-Operator S.A. jako operator systemu przesyłowego zainteresował się możliwościami jakie stwarza technologia FSM i rozpoczął pracę badawczą, która ma na celu analizę możliwości wykorzystania koncepcji Szybkiej Symulacji i Modelowania Systemu do oceny stanu systemu oraz do rozwiązania problemów występujących w sieci przesyłowej obecnie i w przyszłości.