Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE partnerem 7. edycji konkursu „Samorząd przyjazny energii”

19 listopada 2021, 10:48

PSE partnerem 7. edycji konkursu „Samorząd przyjazny energii”
17 listopada br. w Warszawie podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom konkursu „Samorząd przyjazny energii”, organizowanego już siódmy raz przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE). Wśród laureatów jest Gmina Siekierczyn, na terenie której powstaje infrastruktura przesyłowa Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska i rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez Ministra Aktywów Państwowych, Ministra Klimatu i Środowiska oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Zgłoszoną do konkursu przez PSE Gminę Siekierczyn jury doceniło za proaktywną postawę i  zaangażowanie władz gminy w czasie przerwy w dostawach energii elektrycznej w  miejscowości Rudzica. W czasie awarii samorząd współpracował z PSE i zasilał awaryjnie okoliczne domostwa oraz stację oczyszczania ścieków za pomocą generatorów gminnych. Dzięki postawie władz gminy udało się sprawnie usunąć awarię, zapewniając mieszkańcom dostęp do energii elektrycznej.

W gronie laureatów znalazły się następujące samorządy:

  • Miasto Luboń – obszar działania Enea Operator,
  • Gmina Przywidz – obszar działania Energa-Operator,
  • Miasto Radzyń Podlaski – obszar działania PGE Dystrybucja,
  • Gmina Radziechowy-Wieprz – obszar działania Tauron Dystrybucja,
  • Gmina Siekierczyn – obszar działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Zwycięzcy otrzymali tytuł „Samorząd przyjazny energii”, pamiątkowe statuetki oraz granty w  wysokości 15 tys. zł na dalsze inwestycje. Dodatkowe wyróżnienie oraz grant inwestycyjny o wartości 10 tys. zł otrzymało Miasto Gdynia z obszaru działania Energa-Operator.

Informacje o konkursie i wyniki można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.ptpiree.pl