Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE partnerem strategicznym „I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa”

10 lipca 2017, 15:03

PSE partnerem strategicznym „I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa”
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są współorganizatorem "I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa.", która odbędzie się w dniach 10-14 lipca 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Celem tego przedsięwzięcia jest przekazanie doświadczeń, pogłębienie wiedzy, zapoznanie się z krajowymi i zagranicznymi wzorcami oraz standardami, które pozwolą wypracować wzorce bezpieczeństwa i mogą być wykorzystane w każdej organizacji.

Inicjatywa ta skierowana jest przede wszystkim do operatorów infrastruktury krytycznej, na których, spoczywa obowiązek jej ochrony, m.in. przed zagrożeniami związanymi z aktami cyberprzestępczości i cyberterroryzmu, a także przed przypadkowymi, nieumyślnymi działaniami użytkowników.

Ekspertami „I Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa” będą m.in. członkowie zespołu CERT PSE, którzy podczas wykładów zaprezentują tematykę dotyczącą organizacji CERTu, akredytacji oraz postępowania związanego z certyfikacją takiej struktury. Przedstawią także możliwości operacyjne i zasady we współpracy z innymi operatorami w kontekście reakcji na incydenty.

Uczestnicy szkoleń wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych ekspertów, teoretyków i praktyków związanych zarówno z zabezpieczaniem infrastruktury krytycznej, jak i z pracą procesową oraz operacyjną organów ścigania. W ramach warsztatów omówione zostaną przypadki zdiagnozowanych cyberataków. Uzupełnieniem każdego z tematów będą wspólne ćwiczenia prowadzone przez ekspertów z danej dziedziny.

Organizatorami przedsięwzięcia są, obok PSE, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.