Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE sponsorem generalnym 39. Półmaratonu Wiązowskiego

19 lutego 2019, 11:30

PSE sponsorem generalnym 39. Półmaratonu Wiązowskiego
PSE zostały sponsorem generalnym 39. Półmaratonu Wiązowskiego. Wydarzenie organizowane przez gminę Wiązowna, to najstarszy, długodystansowy polski bieg, obecny na sportowej mapie Polski od 1981 r. Tegoroczna edycja półmaratonu odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 24 lutego 2019 r.

Trasa 39. Półmaratonu Wiązowskiego prowadzi przez malownicze tereny miejscowych lasów, pól i  wiosek – Żanęcina, Dziechcińca, Malcanowa, Lipowa i Glinianki. Udział w półmaratonie, to świetny sprawdzian formy na rozpoczęcie sezonu dla wszystkich miłośników biegania. Pełna oferta Półmaratonu Wiązowskiego jest skierowana zarówno do zawodników uprawiających bieganie wyczynowe, amatorskie, zawodników niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, młodzieży licealnej, a nawet najmłodszych uczestników.

Zawody na dystansie 21,0975 km, to jednak nie jedyna propozycja, jaką organizatorzy przygotowali dla uczestników. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, biegowi głównemu będzie towarzyszyć rywalizacja na trasie 5 km, w ramach tzw. Wiązowskiej 5-tki. Dzieci i młodzież będą mogły z kolei wziąć udział w “Małym Półmaratonie”, “Małym Ćwierć Maratonie”, a także “Biegu Krasnoludków”.

Dla najlepszych zawodników z miejsc 1-3 w półmaratonie, Wiązowskiej 5-tce, Małym Pół- i Ćwierć Maratonie przygotowano nagrody indywidualne, koszulki i medale pamiątkowe. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział łącznie ok. 4 tys. osób.

PSE zaangażowały się we współpracę z gminą Wiązowna przy organizacji 39. edycji Półmaratonu Wiązowskiego w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminnych miejscowości – Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Malanowa, Dziechcińca, Pęclina, Duchnowa, Boryszewa i Kopek, spółka realizuje budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Miłosna. Dzięki inwestycji PSE będą mogły wzmocnić niezawodność dostaw energii w  północno-wschodniej i centralnej Polski oraz wyprowadzić moc z Elektrowni Kozienice.

- Półmaraton Wiązowski, to kultowe wydarzenie w historii zawodów biegowych w Polsce. Organizacja kolejnej, już 39. edycji imprezy dowodzi, że wiązowski bieg na stałe wpisał się do kalendarza ogólnopolskich zawodów, stając się obowiązkową pozycją dla największych miłośników tej dyscypliny. Na sukces półmaratonu składa się współpraca wielu podmiotów – samorządu, instytucji i urzędów centralnych, a także służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników. Bardzo ważna jest też rola naszych partnerów biznesowych, takich Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Jesteśmy przekonani, że  dzięki ich obecności i zaangażowaniu, wieloletnia tradycja półmaratonu będzie kontynuowana – mówi Wójt Gminy Wiązowna, Janusz Budny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Polski Komitet Olimpijski. Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie http://www.wiazownapolmaraton.pl