Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE w gronie liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018!

18 czerwca 2018, 14:37

PSE w gronie liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018!
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zdobyły 3. miejsce w kategorii PALIWA, ENERGETYKA, WYDOBYCIE oraz 7. w klasyfikacji generalnej w XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF) zorganizowanym w tym roku przez Koźmiński Business Hub.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialny biznes są kluczowymi elementami wizji i misji Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz wytyczają kierunki i cele we wdrożonej, realizowanej i doskonalonej strategii biznesowej.

PSE prowadzą strategiczny CSR, który przejawia w bezpośrednim uwzględnieniu koncepcji zrównoważonego rozwoju w strategii biznesowej, wypracowanym modelu tworzenia wartości spółki, przyjętych strukturach do wdrażania i zarządzania procesami w organizacji, a także sukcesywnie doskonalonym systemie raportowania z uwzględnieniem mierzenia wpływu.

Bardzo cieszymy się z tak wysokiej lokaty w tym prestiżowym rankingu, zwłaszcza że pierwszy raz wzięliśmy w nim udział – podkreśla Ada Konczalska, Dyrektor Departamentu Komunikacji PSE. Zdobyte wyróżnienie jest wyrazem uznania dla naszego modelowego podejścia do CSR i  potwierdza pozycję Operatora Systemu Przesyłowego w elitarnym gronie liderów zrównoważonego rozwoju w  Polsce – dodaje Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Rozstrzygnięcie Rankingu Odpowiedzialnych Firm miało miejsce 15 czerwca br. Ocenianych było 70  największych organizacji podejmujących i realizujących odpowiedzialne działania wg  najwyższych standardów. 

Wśród kategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: odpowiedzialne prowadzenie biznesu, polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem oraz wybrane wskaźniki odpowiedzialności. Podstawą do stworzenia zestawień Rankingu Odpowiedzialnych Firm była ankieta, którą firmy wypełniły zgodnie z  zasadami należytej staranności i  etyki zawodowej. Rankingowi towarzyszą zestawienia branżowe, analizy wyników, komentarze ekspertów, opis metodologii, artykuły związane z  tematyką CSR, studia przypadków, w tym informacje o firmach, które zajmują czołowe miejsca w Rankingu, bądź w inny sposób wyróżnią się osiągnięciami w zakresie odpowiedzialności biznesu.