Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE w gronie najlepszych pracodawców w Polsce!

26 kwietnia 2018, 15:37

PSE w gronie najlepszych pracodawców w Polsce!
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały uhonorowane tytułem Najlepszy Pracodawca w konkursie Inspiratorzy Biznesu 2018 zorganizowanym przez agencję informacyjną Newseria. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 25 kwietnia 2018.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały nagrodzone przede wszystkim za to, że wdrażają systemy motywacyjne i potrafią zadbać o  rozwój kadry, a także są otwarte na szkolenie młodego pokolenia. Doceniona została również stabilność zatrudnienia w PSE.

- Bardzo dbamy o naszych pracowników i stwarzamy im możliwość rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Oferujemy atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych, pod względem benefitów pozapłacowych jesteśmy w gronie najlepszych – podkreśla Agnieszka Fulara-Jaroszyńska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w PSE. O  tym, że jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą świadczy fakt, że – oprócz aplikacji w procesach rekrutacyjnych – wpływa do nas średnio 50 CV miesięcznie – dodaje dyrektor kadr.

W programie rodzinnym PSE oferują dopłaty do opłat za żłobek, przedszkole i zieloną szkołę. Dzieci pracowników każdego roku otrzymują prezenty świąteczne, a w dni wolne od szkoły, a nie wolne od  pracy organizowane są zajęcia i opieka nad dziećmi (tzw. Dziecięcy KDM). Przewidziane są również świadczenia z okazji narodzin dziecka.

PSE dbają także o młodych adeptów branży energetycznej. Prowadzony jest program promocji młodych talentów, w skład którego wchodzą dwa programy: stypendialny – „Startuj z energią” oraz stażowy „Energetyczny staż”, skierowany do studentów i absolwentów uczelni politechnicznych.

Firma jest otwarta na inicjatywy oddolne i głos pracowników. Od III kwartału 2016 roku działa program SMART PSE ukierunkowany na poprawę integracji, zwiększenie motywacji i identyfikacji z  organizacją.

Kultura organizacyjna PSE przejawia się we wszystkich jej działaniach, a oparta jest na konkretnych wartościach: niezawodności, wiarygodności, odpowiedzialności i szacunku.

W konkursie „Inspiratorzy Biznesu 2018 Najlepszy Pracodawca” nagrodzono 8 firm. Laureatami, oprócz PSE zostali: Europejski Fundusz Leasingowy, Kaufland, PKO BP, Grupa Mlekovita, Pramerica, D.A.S. TU Ochrony Prawnej, Adecco Poland. Wyróżnienia zaś trafiły do ERGO Hestii i  firmy Bayer.

Konkurs przeprowadzony przez Newserię był skierowany do firm zatrudniających powyżej 50  pracowników. Najlepszych pracodawców wyłoniła niezależna komisja. W jej skład weszli Krzysztof Przybył - prezes Teraz Polska, Jolanta Augustyniak - prezes Libris Polska, dr Bogusław Feder z Akademii Liderów, dr Mateusz Grzesiak oraz przedstawiciel redakcji - Rita Schultz. Komisja doceniła te podmioty, które wyróżniają się na tle rynkowym, zapewniając m.in. odpowiednie warunki pracy, systemy motywacyjne, możliwości rozwoju pracowników.

- To nagroda dla tych przedsiębiorców, którzy doskonale radzą sobie we współczesnej polskiej gospodarce i jednocześnie wiedzą, że ważni są dobrzy pracownicy – wyjaśniał istotę konkursu prezes Newserii Artur Woliński.

Newseria to największa niezależna agencja informacyjna w Polsce. W serwisach Biznes, Innowacje, Inwestor i Lifestyle dostarcza bezpłatnie mediom materiały multimedialne, z których codziennie korzystają setki dziennikarzy.