Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

Spotkanie z Uczestnikami Wymiany Międzysystemowej w sprawie zasad udostępniania zdolności przesyłowych w 2006 roku

2 listopada 2005, 00:00

Spotkanie z Uczestnikami Wymiany Międzysystemowej w sprawie zasad udostępniania zdolności przesyłowych w 2006 roku
PSE-Operator S.A. informuje, że dnia 17 listopada 2005 o godzinie 11:00 w siedzibie PSE S.A. w Warszawie ul. Mysia 2 sala „0” (parter) organizuje spotkanie informacyjne z Uczestnikami Wymiany Międzysystemowej. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zasady udostępniania zdolności przesyłowych na liniach wymiany międzysystemowej w roku 2006.W 2005 roku PSE-Operator S.A. przeprowadził szereg roboczych spotkań z operatorami systemów przesyłowych z grupy Centralno - Wschodniej Europy. Celem współpracujących operatorów było przyjęcie i wdrożenie optymalnego rozwiązania problemu ograniczeń przesyłowych na liniach wymiany międzysystemowej, z uwzględnieniem ograniczeń technicznych systemów przesyłowych, prawnych regulacji unijnych i zaleceń organizacji międzynarodowych UCTE i ETSO. W trakcie roboczych konsultacji operatorzy uzgodnili dokument „Rules for coordinated auctions of transmission capacity at the common borders of CEPS a.sc, E.ON Netz Gmbh, MAVIR Hungarian Power System Company, PSE-Operator S.A., Slovenska electrizacna prenosova a.s., Vattenfall Europe Transmission GmbH, VERBUND-Austrian Power Grid AG for the year 2006”. Przybliżony termin publikacji odnośnego dokumentu na stronie internetowej Biura Przetargów www.e-trace.biz oraz na stronie internetowej PSE–Operator S.A. określono na dzień 10 listopada 2005 r.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną zmiany w procedurze przetargowej w 2006 roku w stosunku do zasad obowiązujących w roku 2005. Celem obecnego spotkania jest także przedstawienie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania Uczestników Rynku. Jednocześnie informujemy, że reguły wymiany międzysystemowej obowiązujące Uczestników Rynku Bilansującego a określone w IRiESP nie ulegają zmianie.

Pragniemy uprzejmie zaprosić Państwa do udziału w tym spotkaniu, prosząc jednocześnie o potwierdzenie ewentualnego w nim uczestnictwa do dnia 9 listopada 2005 r. na adres andrzej.jastrzebski@pse-operator.pl.