Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?
Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.
Wybraliśmy wykonawcę modernizacji stacji elektroenergetycznych Chmielów i Mory
24 czerwca 2026, 11:31
W obu postępowaniach wybrano firmę Alterga S.A., która będzie odpowiadać za kompleksową realizację inwestycji, obejmującą roboty budowlane, instalacyjne, modernizacyjne oraz działania uruchomieniowe.
W ramach modernizacji stacji Chmielów wykonawca przebuduje rozdzielnię 220 kV i 110 kV, wybuduje nowe pola, a także wykona mosty szynowe umożliwiające przyłączanie m.in. instalacji OZE i magazynów energii. Zakres prac obejmuje również modernizację infrastruktury towarzyszącej oraz wdrożenie rozwiązań zwiększających niezawodność pracy stacji. Całość robót zaplanowano na okres 40 miesięcy.
Z kolei dzięki modernizacji stacji Mory poprawi się pewność i warunki zasilania oraz bezpieczeństwo sieci w rejonie aglomeracji warszawskiej. Zakończenie prac budowlano-montażowych planowane jest na 2030 rok.


