Powrót

PSE: Współpraca z władzami miasta na rzecz inwestycji związanej z nową siedzibą dla jednostek PSE w Radomiu

21 kwietnia 2017, 10:33

PSE: Współpraca z władzami miasta na rzecz inwestycji związanej z nową siedzibą dla jednostek PSE w Radomiu
Reprezentujący Polskie Sieci Elektroenergetyczne Stanisław Skoczylas, wiceprezes zarządu PSE oraz Radosław Witkowski, prezydent Radomia, 19 kwietnia 2017 r. podpisali List intencyjny, w którym strony zadeklarowały wolę współpracy na rzecz planowanej przez PSE inwestycji.

 

Zgodnie z zapisami Listu, szczegółowo mają zostać rozpatrzone możliwości współdziałania w kwestiach dotyczących planów inwestycyjnych PSE. – Jesteśmy zainteresowani budową nowych obiektów, do których mogłyby zostać przeniesione wszystkie funkcje dotychczas realizowane w budynkach oddziału przy ul.  Żeromskiego 75 -  podkreślił wiceprezes zarządu PSE Stanisław Skoczylas.

- Cieszymy się, że energetyczny gigant, jakim są Polskie Sieci Elektroenergetyczne chce inwestować w  Radomiu. To pokazuje, że jesteśmy atrakcyjnym miastem do lokowania dużego kapitału, a jednocześnie potwierdza, że spółka jest zdecydowana, by trwale wiązać swój rozwój z Radomiem – mówłi prezydent Radosław Witkowski.

Intencją Polskich Sieci Elektroenergetycznych jest działanie w zgodzie z  zasadami zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej. Zespoły robocze utworzone z przedstawicieli PSE i  Radomskiej Strefy Gospodarczej już pracują wspólnie nad planowaną inwestycją.
Kolejne spotkanie władz miasta z Zarządem PSE planowane jest na koniec czerwca br.