Powrót

Konkurs grantowy Sieć dobrych pomysłów rozstrzygnięty!

19 grudnia 2011, 00:00

Konkurs grantowy Sieć dobrych pomysłów rozstrzygnięty!
Jury konkursu grantowego Sieć dobrych pomysłów wyłoniło siedem najlepszych projektów promujących racjonalne wykorzystanie energii i zwiększających efektywność energetyczną. Projekty zostały nadesłane z czterech gmin biorących udział w konkursie: gminy Łomża, Siedlce, Ełk oraz miasta i gminy Chęciny.

Konkurs jest jednym z działań podejmowanych przez PSE Operator S.A. na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Opowiedzianego Biznesu Energetycznego. W Jury konkursowym zasiadło pięć osób, w tym jeden przedstawiciel PSE Operator, inicjatora konkursu, dwóch przedstawicieli Fundacji Nasza Ziemia, patrona społecznego i koordynatora konkursu oraz reprezentanci Ministerstwa Gospodarki, patrona honorowego konkursu oraz Fundacji Promocji Gmin Polskich.

Do konkursu zostało nadesłanych w sumie 20 projektów na łączną wartość ponad 270 000 zł. Nie było łatwym zadanie wybranie projektów, których łączna wartość nie przekracza budżetu konkursu, przyjętego na kwotę 100 000 zł. Wybierając zwycięskie projekty, Jury zwracało uwagę na zgodność działań z celem konkursu oraz ich oryginalność, skalę podejmowanych przedsięwzięć, planowane efekty, w tym efekty medialne oraz długofalowość działań.

A oto wyłonieni w dniu 16 grudnia br. laureaci konkursu:

  • Energia ze słońca - efektywność energetyczna w gminie Łomża - projekt Gminy Łomża;

  • Energia elektryczna - wczoraj, dziś i jutro – projekt Publicznego Gimnazjum im. Rodziny Lutosławskich w  Łomży;

  • Pracownia na ekologię szyta – Pruszyn oszczędza energię!- projekt Zespołu Oświatowego w Pruszynie;

  • Włącz myślenie- oszczędzaj energię – projekt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej;

  • Utworzenie Klubu Młodych Ekologów przy ZS nr 2 w Chęcinach – projekt Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach;

  • Świecimy przykładem - projekt Gminy Chęciny;

  • Energię oszczędzamy, podwójnie korzystamy – projekt Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu za pracę i entuzjazm włożony w tworzenie projektów. Autorom projektów oraz zwycięskim placówkom i instytucjom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji powziętych zamierzeń!

Komisja Konkursowa Sieć dobrych pomysłów