Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?
Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.
Kontynuacja dialogu z rynkiem wykonawczym
5 września 2025, 11:05
24 września w siedzibie PSE w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm zajmujących się realizacją prac wykonawczych w ramach inwestycji Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Będzie ono poświęcone warunkom handlowym stosowanym w umowach na roboty budowlano-montażowe.
Będzie to kolejne spotkanie odbywające się w ramach dialogu PSE z wykonawcami odbywającego się we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa.
W czasie ostatniego spotkania wyłonione zostały zagadnienia, które będą przedmiotem dalszych rozmów:
- Rekompensata za wydłużenie wykonywania umowy z powodu warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację robót.
- Rekompensata za wydłużenie wykonywania umowy z powodu opóźnień w procedowaniu przez właściwe ograny postępowań administracyjnych zleconych wykonawcy.
- Usprawnienie procesu wejścia wykonawcy na obiekty PSE, na których prowadzone są roboty.
- Ustalenie asortymentów urządzeń lub materiałów nabywanych w ramach umowy przez wykonawcę robót budowlanych, których dostawa ma być przedmiotem odrębnych etapów.
PSE serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono 24 września 2025 roku o godz. 10:30 w siedzibie PSE w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej 165.
Zgłoszenia udziału w spotkaniu oraz ewentualne propozycje tematów do poruszenia prosimy przesłać do 15 września 2025 roku do Michała Kawalca, Eksperta ds. Strategii Zakupowej Spółki (michal.kawalec@pse.pl).