Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

Zmiany w Załącznikach B do Standardów technicznych systemów WIRE wer. 8.0. oraz do Standardów technicznych systemów SOWE wer. 5.0

7 stycznia 2008, 13:36

Zmiany w Załącznikach B do Standardów technicznych systemów WIRE wer. 8.0. oraz do Standardów technicznych systemów SOWE wer. 5.0
Operator Systemu Przesyłowego informuje, że w wyniku przeprowadzonej szczegółowej analizy standardów ETSO, na których OSP bazował przy opracowywaniu standardów technicznych systemu WIRE wer.8.0 wymagane jest uaktualnienie schematu walidacji confirmation-xml.xsd.

Zmiana wprowadzona po stronie węzła centralnego, w stosunku do wersji opublikowanej na stronie internetowej www.pse.pl w dniu 21.08.2007, polega na uopcjonalnieniu pól ConfirmedMessageIdentification i ConfirmedMessageVersion oraz sekcji TimeSeriesConfirmation w schemacie confirmation-xml.xsd .

Ponadto OSP dokonał zmiany maski pola tIdentyfikatorDokumentu, nagłówka wszystkich dokumentów WIRE i SOWE, zawartego w pliku OSPDEF.xsd dopuszczając możliwość wystąpienia cyfr w kodzie węzła – wyrażenie regularne zostało rozszerzone z \"[A-Z]{1,10}_[A-Z]{2,10}_[0-9-]{10}\" do postaci \"[A-Z0-9]{1,10}_[A-Z]{2,10}_[0-9-]{10}\".

Załącznik B do standardów technicznych systemu WIRE wer. 8.0 został zaktualizowany o nowe schematy confirmation-xml.xsd oraz OSPDEF.xsd zaś Załącznik B do standardów technicznych systemu SOWE wer. 5.0 został zaktualizowany o nowy schemat OSPDEF.xsd.

W związku z powyższymi zmianami proszę, w wymagających tego przypadkach, o dostosowania systemów WIRE/UR zgodnych ze Standardami technicznymi systemu WIRE wer. 8.0. oraz systemów SOWE/EL zgodnych ze Standardami technicznymi systemu SOWE wer. 5.0. do współpracy odpowiednio z systemem WIRE i SOWE OSP.