Powrót

KONKURS SAMORZĄD PRZYJAZNY ENERGII - EDYCJA 2020

17 stycznia 2020, 15:30

KONKURS SAMORZĄD PRZYJAZNY ENERGII - EDYCJA 2020
Rusza szósta edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”

 

Do końca marca samorządy mogą się zgłaszać do konkursu „Samorząd przyjazny energii”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Współorganizatorami i fundatorami nagród w konkursie są Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz operatorzy systemów dystrybucyjnych - Enea Operator, Energa-Operator, innogy Stoen Operator, PGE Dystrybucja i Tauron Dystrybucja.

Inicjatywa skierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, reprezentowanych przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także do powiatów i podległych im jednostek. W przypadku Miasta Stołecznego Warszawy, w konkursie mogą wziąć udział poszczególne dzielnice miasta.

W ramach szóstej edycji konkursu zostaną wyłonione i nagrodzone jednostki samorządu terytorialnego, które w 2019 roku podjęły działania wspierające:

  • niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej,
  • przeciwdziałanie powstawaniu smogu,
  • wymianę ogrzewania na elektryczne,
  • rozwój sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Zwycięskie gminy z terenu działania poszczególnych spółek energetycznych otrzymają tytuł „Samorząd przyjazny energii” oraz nagrodę finansową na dalsze inwestycje. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji odbędzie się w  kwietniu podczas wydarzenia branżowego.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2020 r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.konkurs.ptpiree.pl/.