Powrót

PSE po raz drugi uhonorowane statuetką Tourist Owl

24 października 2019, 14:39

PSE po raz drugi uhonorowane statuetką Tourist Owl
Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymały nagrodę Tourist Owl za stworzenie wartościowego dla nauki filmu edukacyjnego – „Napełniany Polskę mocą”. Zaprezentowano w nim wypływ działalności PSE na gospodarczy, środowiskowy oraz społeczny rozwój kraju.

Tourist Owl to najbardziej prestiżowa statuetka przyznawana przez jury w ramach międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT. W tym roku otrzymały ją tylko PSE.

Czternasta gala Festiwalu FilmAT odbyła się 18 października br. w Warszawie. Jednym z głównych punktów programu było przyznanie statuetki Tourist Owl. W imieniu PSE odebrała ją Małgorzata Jachimowska-Noworyta, pełnomocnik ds. zrównoważonego rozwoju w PSE.

To już druga statuetka przyznana Polskim Sieciom Elektroenergetycznym na Festiwalu FilmAT. W 2017 roku spółka dostała nagrodę za film edukacyjny „Skąd bierze się energia elektryczna?”.

Festiwal FilmAT jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych  (CIFT -Comité International des Festivals du Film Touristique). Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena poziomu artystycznego produkcji audiowizualnych oraz ich wpływu na grupę docelową.

Film „Napełniamy Polskę mocą” można obejrzeć tutaj.

Dyplom