Powrót

Komunikat OSP dotyczący zawieszenia procesu Jednolitego łączenia Rynków Dnia Bieżącego w dn. 09.11.2021

8 listopada 2021, 08:51

Komunikat OSP dotyczący zawieszenia procesu Jednolitego łączenia Rynków Dnia Bieżącego w dn. 09.11.2021

OSP informuje, że z uwagi na zaplanowane prace modernizacyjne systemów informatycznych EPEX (pełniącego funkcję spedytora na polskich granicach), w dniu 09.11.2021 r. od godz.19:45 do godz. 21:45, planowane jest zawieszenie procesu Jednolitego łączenia Rynków Dnia Bieżącego (SIDC) tzw. Service Halt na granicach Niemcy-Polska (50Hz-PSE), Litwa-Polska (Litgrid-PSE) i Szwecja-Polska (Svk-PSE).

Oznacza to, że w wymienionych godzinach proces alokacji zdolności przesyłowych na powyższej granicy w ramach SIDC nie będzie realizowany. Transakcje wymiany transgranicznej SIDC zawarte do momentu zawieszenia alokacji (Service Halt) będą obsługiwane normalnie. Zawieszenie procesu SIDC nie wpływa na obsługę procesu Jednolitego łączenia Rynków Dnia Następnego, który będzie realizowany normalnie.

Transakcje handlowe w ramach alokacji explicit intraday na granicy Słowacja-Polska (SEPS-PSE) będą obsługiwane i realizowane bez zakłóceń. 

Transakcje handlowe w ramach SIDC na granicy Czechy-Polska (CEPS-PSE) będą normalnie obsługiwane i realizowane bez zakłóceń w podanych wyżej godzinach.