Powrót

Ochrona Teleinformatyczna Infrastruktury Krytycznej

27 kwietnia 2012, 00:00

Ochrona Teleinformatyczna Infrastruktury Krytycznej
„Ochrona Teleinformatyczna Infrastruktury Krytycznej”  to temat konferencji współorganizowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne  Operator S.A. Spotkanie odbyło się 26 kwietnia 2012 r. w siedzibie PSE Operator S.A. w Konstancinie- Jeziornie.

We współczesnym świecie jednym z najniebezpieczniejszych i niestety niedocenianych zagrożeń, a bardziej powszechnymi niż się wydaje, są zagrożenia cyberprzestrzeni. Dlatego stanowiąca jeden z filarów bezpieczeństwa organizacji - ochrona teleinformatyczna, szczególnie w odniesieniu do najważniejszych w państwie obiektów, instalacji, urządzeń i usług, powinna stać na wysokim poziomie i być traktowana z równorzędną pieczołowitością co np. ochrona fizyczna obiektów.

Celem konferencji było przedstawienie problematyki związanej z ochroną cyberprzestrzeni, uświadomienie podatności systemów IT, pokazanie skali skutków cyberataków, przedstawienie zależności funkcjonowania firm i organizacji od systemów teleinformatycznych, pokazanie sposobów reakcji na incydenty komputerowe - usystematyzowanie wiedzy i podejścia do ochrony teleinformatycznej.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Marek Komorowski - dyrektor RCB, Kamil Galicki - zastępca dyrektora Centrum oraz Kazimierz Kułaga - członek zarządu PSE Operator.