Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?

Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.

więcej...

Powrót

PSE po raz czwarty laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI!

11 czerwca 2021, 13:05

PSE po raz czwarty laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI!
Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz kolejny otrzymały najważniejsze wyróżnienie za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. 8 czerwca br. kapituła X edycji konkursu Listki CSR, złożona z przedstawicieli redakcji tygodnika „Polityka”, firmy doradczej Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyznała PSE Złoty Listek CSR. We wcześniejszych edycjach spółka otrzymała trzy złote i dwa Srebrne Listki CSR.

– Jesteśmy dumni, że PSE po raz czwarty zostały docenione w najważniejszym w Polsce konkursie dla najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm. Takie wyróżnienie to też zobowiązanie. Nasza spółka nie poprzestaje na rozwijaniu kolejnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Podchodzimy długofalowo do zarządzania tymi kwestiami. W naszej strategii biznesowej na lata 2020-2030 uwzględniamy globalne wyzwania związane z neutralnością klimatyczną oraz regulacjami i nowymi technologiami. To wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć i dotyczą one systemu elektroenergetycznego, którym zarządzamy w taki sposób, aby zapewnić w perspektywie krótko- i długoterminowej stabilne dostawy energii elektrycznej do naszych odbiorców. Będziemy to robić z dbałością o nasze otoczenie ─ podkreśla Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

W 2020 roku PSE opublikowały swój trzeci raport wpływu, w którym zmierzono wpływ spółki na krajową gospodarkę i finanse publiczne oraz ślad węglowy. Wyliczone wskaźniki poddano zewnętrznemu audytowi. To jedno z pierwszych takich opracowań wśród polskich spółek energetycznych. Raport jest dostępny pod adresem http://raport.pse.pl.

– Zarządzanie kwestiami zrównoważonego rozwoju oznacza dla PSE ciągłe zwiększanie efektywności w prowadzonych procesach i obszarach biznesowych, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Realizujemy inwestycje infrastrukturalne i działamy tak, aby zwiększyć efektywność energetyczną i redukować własny ślad węglowy. Kierunek i wskaźniki dotyczące działań z obszaru ESG (środowiskowych, społecznych i dotyczących ładu korporacyjnego) są regularnie mierzone, weryfikowane i publikowane w raportach wpływu PSE dodaje Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju PSE.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji zestawienia zanotowano rekordową liczbę zgłoszeń oraz nagrodzonych firm. Wpłynęły aż 124 zgłoszenia (o 28 więcej niż w zeszłym roku), a wśród nagrodzonych Listkami CSR „Polityki” znalazło się ponad 90 firm. 15 przedsiębiorstw otrzymało Złoty Listek, 24 Srebrny, a 55 Biały.

Nagrodzone zostały firmy, które wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej – podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu, angażują się społecznie, mają systemy zarządzania etyką, dbają o klientów oraz wprowadzają działania w odpowiedzi na potrzeby pracowników.

Według autorów rankingu tegoroczna analiza działalności firm odpowiedzialnych społecznie pokazała, że praktyka zarządzania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu ulega na polskim rynku profesjonalizacji. Kapituła Konkursu zapowiedziała, że od przeszłego roku szczególnie doceniane będzie ujawnianie informacji o ryzykach i szansach związanych ze zmianami klimatycznymi.

Pełen ranking Listków CSR  

 

***

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Odpowiada za bilansowanie i bezpieczną pracę krajowego systemu elektroenergetycznego oraz niezawodne działanie sieci przesyłowej. Spółka zarządza liniami najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 109 stacjami elektroenergetycznymi, służącymi do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej.

PSE S.A. aktywnie uczestniczą w transformacji rynku energii i wdrażają nowoczesne rozwiązania odpowiadające na wyzwania przyszłości. Spółka należy do największych operatorów sieci przesyłowej w Europie i uczestniczy w zarządzaniu wspólnym, synchronicznym systemem elektroenergetycznym.