Powrót

CERT PSE akredytowany przez Trusted Introducer

4 lipca 2017, 11:10

CERT PSE akredytowany przez Trusted Introducer

Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. został akredytowanym członkiem międzynarodowej organizacji Trusted Introducer. Dotychczas taką akredytację miały tylko 3 polskie Zespoły. Oznacza to, że CERT PSE został uznany za wiarygodnego i profesjonalnego partnera w obszarze cyberbezpieczeństwa
Zespół CERT w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. powstał w grudniu ubiegłego roku. W lutym tego roku został przyjęty do międzynarodowej organizacji na rzecz współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa – „Trusted Introducer”, a już w czerwcu po pozytywnej weryfikacji przedstawicieli tej organizacji uzyskał status „Akredytowanego Zespołu CERT”. Aktualnie rozpoczęty został proces certyfikacji, zmierzający do  osiągnięcia najwyższego poziomu dojrzałości, którą dotychczas uzyskał tylko jeden polski Zespół CERT.

https://www.trusted-introducer.org/directory/country_LICSA.html
https://www.trusted-introducer.org/directory/teams/cert-pse.html

Dołączenie do wąskiego grona akredytowanych Zespołów jest dowodem docenienia wysiłków na rzecz zbudowania kompetentnego i wiarygodnego CERTu. Otwiera także drogę do szerszej współpracy z  innymi europejskimi zespołami, a w efekcie – sprawniejsze, szybsze i efektywniejsze reagowanie na incydenty bezpieczeństwa teleinformatycznego w PSE S.A. – podkreśla dr Łukasz Kister, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Pełnomocnik Zarządu ds. Ochrony Infrastruktury Krytycznej. Naszym najbardziej ambitnym zadaniem, wynikającym wprost ze Strategii PSE, jest zbudowanie silnego E-CERT, czyli Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe dla całego sektora elektroenergetycznego. Akredytacja, a następnie certyfikacja przez Trusted Introducer przybliżają nas do osiągnięcia tego celu i wzmocnienia współpracy na rzecz cyberbezpieczeństwa – dodaje dr Kister.