Chcesz być na bieżąco z informacjami od PSE?
Zapisz się do newslettera lub skorzystaj z naszych kanałów RSS.
Powrót
Udostępniamy wykazy podmiotów działających na obszarach poszczególnych Operatorów Systemów Dystrybucyjnych elektroenergetycznych (OSD)
7 października 2025, 15:08
Udostępniamy wykazy podmiotów działających na obszarach poszczególnych Operatorów Systemów Dystrybucyjnych elektroenergetycznych (OSD)
Wykazy przygotowaliśmy na podstawie:
- danych pozyskanych z Centralnego systemu informacji rynku energii (CSIRE) – w przypadku OSD, którzy już korzystają z CSIRE,
- informacji otrzymanych od OSD – w przypadku pozostałych OSD.
Publikujemy następujące wykazy:
- Sprzedawcy energii, którzy umożliwiają zawarcie umowy sprzedaży na obszarze działania danego OSD;
- Sprzedawcy energii, którzy umożliwiają zawarcie umowy kompleksowej na obszarze działania danego OSD;
- Sprzedawcy energii z urzędu działający na obszarze działania danego OSD,
- Sprzedawcy zobowiązani, w rozumieniu art. 40 ust. 1 ustawy o OZE, wyznaczeni na obszarze działania danego OSD;
- Podmioty odpowiedzialne za bilansowanie działające na obszarze danego OSD.
Podstawą do sporządzenia wykazów jest pkt. 12.3.1 IRiESP-OIRE, zgodnie z którym OSD są zobowiązani do przekazania Operatorowi Informacji Rynku Energii wykazów podmiotów działających na ich obszarze.
*dane w wykazach będą na bieżąco aktualizowane.